Znajdź literkę i przypnij klamerkę

Niedawno Zuzia dobrała się do moich klamerek do wieszania prania. Okazało się, że to świetna zabawka, bo jak wiadomo, najfajniej bawić się czymś, czego używa mama. Widziałam kiedyś, że klamerki ktoś wykorzystywał do nauki alfabetu, więc postanowiłam również wdrożyć takie rozwiązanie.. Zuzia dostała własny zestaw klamerek, więc może teraz bawić się do woli, a jednocześnie obcuje z literkami, zwierzątkami i cyferkami. Jeżeli danej literki jeszcze nie zna, pojawiają się polecenia o przypięcie klamerki na danym zwierzątku, a dzięki kolorowym obrazkom zabawa tak szybko się nie nudzi. Oczywiście zajęcie jest także doskonałym ćwiczeniem motoryki małej! Przy pierwszych próbach okazało się, że zapinanie klamerek (nawet oburącz) to niezłe wyzwanie!klamerka-1


Potrzebne materiały:

– wydrukowany szablon tarczy (do pobrania szablon z farmerskim alfabetem oraz cyferkami: kwiatuszki, piłki oraz pusty do samodzielnego ozdobienia np. naklejkami).

– laminator (bez niego się raczej nie obejdzie, chyba, że szablon nakleimy na karton, chociaż i wówczas ryzykujemy, że podczas przypinania klamerek dzieciątko uszkodzi papier)

– nożyczki

– klamerki (24 w przypadku alfabetu – polskie litery bez ogonków, 10 w przypadku cyferek, chociaż ja zrobiłam klamerki dwustronne, wprawdzie nie można działać jednocześnie, ale nam to nie przeszkadza, bo albo ćwiczymy literki albo cyferki)

– kolorowe markery/długopisy


Wykonanie:

  1. Szablon drukujemy i wycinamy.
  2. Laminujemy szablon. Jeżeli chcemy zrobić dwa (alfabet i cyferki), można złożyć je czystą stroną do siebie i zalaminować razem.
  3. Na klamerkach nanosimy oznaczenia literek i cyferek.
  4. Tłumaczymy zasady i przekazujemy dzieciątku do zabawy :)klamerka-3klamerka-2klamerka-4

    klamerka-5

    Mamuś, co mi przeszkadzasz? ;-)

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.