Zabawy z geoplanem ciąg dalszy..

Bardzo króciutki wpis: już są! Karty do geoplanu, na który wszyscy czekaliście 😉

Wprawdzie nie umiem rysować, ale gdy nie trzeba mieć większego talentu, bo rysunek składa się wyłącznie z linii prostych (tudzież odcinków), to nawet jakoś idzie.. Nie powiem, wspięłam się na wyżyny swojego talentu, bo zabawa z geoplanem nie byłaby taka sama, gdyby nie wzory do odtworzenia. Nawet najbardziej kreatywne dziecko ostatecznie się znudzi zabawą, w której wszystko trzeba wymyślać samemu.Darmowe karty do geoplanu

Podobne karty można kupić w sklepie, chociaż ja nigdy żadnych nie kupiłam, skoro można zrobić własne. Nasze wydrukowałam, wycięłam i oczywiście zalaminowałam, aby nadać im żywotności. Ma to szczególne znaczenie przy ostatnich pozycjach, które są puste! Kropki są, kresek już nie ma :) To dla tych, którzy chcą wymyślić coś swojego! Można je zalaminować i projekty tworzyć markerami suchościeralnymi. Można też te strony wydrukować w kilku egzemplarzach i rysunki zrobić trwale długopisem/mazakami, a następnie zalaminować (lub też i nie). Tak czy inaczej, możliwości są!

Moje wzory dotyczą geoplanu kwadratowego. Do okrągłego kart nie stworzyłam, bo nie miałam zbytnio pomysłów na rysunki, które wymagałyby koła, ale być może do tematu jeszcze powrócę. Wiem, że karty do geoplanu kołowego też są dostępne, więc w razie czego, zawsze można kupić (widziałam w jednym ze sklepów z pomocami naukowymi online – ale za nic nie pamiętam, jak się ten sklep nazywał).

Niektóre obrazki są spore (największy ma, zdaje się, 10×12 pinów), inne są mniejsze. My mamy całkiem spory geoplan, więc możemy odtworzyć wszystkie, jeśli ktoś wykonał mniejszy, wybaczcie! Niektóre obrazki są wielokolorowe, inne monochromatyczne. Nie traktujcie proszę tego jako wskazówki, ile gumek, w jakim kolorze wykorzystać. Kolory podpowiadała mi wyobraźnia, zwłaszcza, żeby podkreślić możliwość wykorzystania kilku gumek, ale niektóre figury można spokojnie utworzyć nawet jedną. Rożne kolory dodają dziełom uroku, ale ostateczna decyzja jest Wasza i Waszych pociech! Zalecam jednak zdobycie gumek w różnych rozmiarach – ułatwi to zabawę.

A jak się bawić? Można odtwarzać wzory patrząc na nie. Można też ćwiczyć pamięć i próbować stworzyć obrazek patrząc najpierw na oryginał przez określony czas. Można z nich zrobić nawet punkt wyjścia do dalszych dzieł. Jak komu pasuje :)

Tak czy inaczej, bez dalszej zwłoki, poniżej linki do poszczególnych zestawów.

Zestaw 1 ogólny (część 1 i 2): klik

Zestaw 2 alfabet: klik

Dodatkowa pomoc naukowa – kształty i linie (nie w postaci kart do geoplanu, lecz jako podręczny zestaw obrazujący podstawowe zagadnienia z geometrii): klik

Udanej zabawy!

Similar posts

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.