Zabawki do torebki

Zabawki do torebkiNazwa trafna, choć może niefortunna, bo przecież opiekę nad dzieciątkiem mogą sprawować również Panowie. Użycie jednak słowa ‘torba’ nie oddaje już znaczenia, które powinno zawierać. A chodzi mianowicie o wszystkie zabawki, które z racji swojej wagi i rozmiarów spokojnie mogą być zabierane do lekarza, fryzjera, mechanika, czyli wszędzie tam, gdzie musimy pójść, musi nam towarzyszyć dziecko (bo akurat nie możemy bądź nie chcemy go zostawić z kimś innym), a czas pobytu w danym miejscu to więcej niż 5 minut. Z doświadczenia wiem, że 5 minut to górna granica czasu, jakie małe dziecko wytrzymuje nie robiąc nic (także hałasu, bałaganu i szkody na zdrowiu i mieniu :) ). Dłużej niż 5 minut i ci rodzice o mniejszej cierpliwości zaczynają serię „Nie ruszaj!”, „Nie dotykaj!” „Nie idź tam!”. Po piątym „zostaw to!” pomiędzy hałasem przykręcania jednego i drugiego koła (trzeba przecież wymienić na letnie..) człowiek jest bardziej zmęczony niż ten mechanik wymieniający nasze opony…

Można oczywiście zabrać ze sobą tablet lub udostępnić dziecku komórkę, ale nie każdy urządzenia tego typu ma, jeśli ma to niekoniecznie wyposażone w tryb rodzicielski (ryzyko zużycia całego naszego pakietu na internet jest spore!), poza tym wyjście z domu to dobra wymówka, aby elektroniczne zabawki zostawić. Więc jaka jest alternatywa? Dorosły jest w stanie się nudzić w poczekalni (większość osób w poczekalni nadrabia zaległości w czytaniu kolorowych pisemek), więc dziecko tym bardziej!

Stąd idea ‘zabawek do torebki’. Taką torebkę (niekoniecznie od Prady, może to być zwykły płócienny worek – jak uszyć taki prosty worek niedługo) możemy przygotować sobie wcześniej i trzymać w pogotowiu na właśnie taką ewentualność. Drugi komplet zabawek może mieć nasze dzieciątko na co dzień, ale osobiście zalecam trzymanie w woreczku tylko takich zabawek, których dziecko nie zna/nie używa za często. Wówczas mamy większą pewność, że czas w poczekalni będzie czasem spokojnej zabawy, a nie znudzenia po kolejnych 5 minutach.

Pomysły na zabawki do torebki (więcej info pod linkami, jeśli link jest nieaktywny – opis dopiero nadejdzie):

 1. Przeplatanki (na przykładzie alfabetu)
 2. Układanki na patyczkach do lodów
 3. Mączaki
 4. Patyczkowe memory
 5. Guziczki z pianki
 6. Zośka (na przykładzie szmacianych buli)
 7. Drewniane memory
 8. Lego-tangram
 9. Kreatywna piłeczka
 10. Mini butelka sensoryczna – Poszukiwacze skarbów
 11. Mini woreczek sensoryczny – Poszukiwacze skarbów
 12. Podróżny zestaw małego artysty
 13. Ratujemy naklejki – wersja podróżna
 14. Ubierz lalkę
 15. Łowimy mini-ryby
 16. Podróżne bingo
 17. Podróżne mini-gry z pisakiem w roli głównej

A Wy jak zabawiacie dzieciaczki w takich sytuacjach? Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów!

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.