Sztanga nie tylko na siłowni..

Najnowsza zabawka – gryzak drewniany – jaki jest każdy widzi. 15 minut pracy, a zabawy całkiem sporo. Dodatkowo wygląda pięknie – klasyczne drewno, które nie bombarduje malutkiej istoty nadmiarem kolorów, dźwięków, plastikiem i całą masą sztucznych dodatków.

Wszystkie elementy z naturalnego drewna zakupione na allegro, tylko profil z OBI. W sumie kilka złotych (chociaż wychodzi więcej, jeśli kupujemy malutkie ilości, bo koszt dostawy przekracza wartość zamówienia). Ja planowałam zrobić kilka grzechotek także w prezencie, więc ostatecznie koszt jednej jest niewielki.gryzak

Profil zakupiłam w OBI – średnica 1 cm. Każdy element oszlifowałam papierem ściernym o drobnym ziarnie, aby zminimalizować ryzyko podrażnień delikatnej buźki, która zapewne pierwsze co zrobi, to pozna grzechotkę usteczkami. Kule to korale 40 mm (zawierają otwory na wylot, ale w niczym to nie przeszkadza), w których powiększyłam otwór z jednej strony, aby włożyć profil. Profil umocowałam klejem do drewna.

Wszystkie elementy potraktowałam naszą domową pastą woskową, która nie tylko pięknie pachnie ale też chroni przed śliną i sprawia, że zabawka jest milsza w dotyku. Taką pastę można kupić, ale można też zrobić i mieć pewność, z czego jest wykonana – klik.

Niby nic, ale jednak urocze :)

Similar posts

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.