Świat szybko łap!

Mamy angielską grę „Logo Grab”. Gra sympatyczna, nie wymagająca wiele, a jedynie refleksu i podstawowej znajomości alfabetu. Na grę składają się karty z nazwami przeróżnych produktów (przekąsek, samochodów, batoników itd.) oraz kości do gry z literkami zgodnymi z tymi na obrazkach. Ale dwie kostki nie są takie zwyczajne. Otóż, wewnątrz znajdują się dzwonki. Gra polega na tym, aby po wyrzuceniu wszystkich kostek łapać te, które reprezentują literkę na którą jest przedmiot na obrazku, ale jeśli złapana kostka zadzwoni, wówczas oddajemy kartę. Prosta gra, ale wciągająca.

Oczywiście gra oryginalnie była po angielsku, więc i prezentowała charakterystyczne dla Wysp produkty. Aby zabawa była przyjemniejsza i bardziej przemawiała do polskiego gracza, wykonałam część etykiet od nowa, tj. produkty popularne w Polsce naniosłam na oryginalne karty zachowując oczywiście zgodność z literkami. Mamy zatem ręczniczki Regina, bakalie z Bakallandu czy czekoladę Milka :) Nie ruszałam jednak kart z samochodami, bo te akurat są popularne i u nas..

logo grab

Dodatkowo postanowiłam wykonać drugi wariant, w którym mielibyśmy coś edukacyjnego i ciekawego. Tak powstało nasze „Świat szybko łap!”. Zasady jak w oryginalnej grze, kostki te same, a jedynie karty inne. Stworzyłam zestaw poświęcony wybitnym osobistościom z różnych dziedzin, sławnym miejscom na ziemi, wyjątkowym zwierzętom i wynalazkom. Generalnie to, czym stoi nasz świat. Tektura introligatorska, zalaminowana folia samoprzylepna, kolorowa drukarka i nożyczki wystarczyły, aby stworzyć nowy zestaw kart.

logo grab

Jeżeli ktoś ma oryginalną grę i chciałby przywrócić jej świetność, albo zamierza wykonać swoje własne kostki lub wariant, chętnie podzielę się plikiem z kartami. Wystarczy łapka w górę i pisać!logo grablogo grab

 

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.