Podróżne scenki magnetyczne

Aby odwiedzić babcię i dziadka, Zuzia musi pokonać godzinną trasę samochodem (a jeśli mamy „szczęście” i są korki, to nawet i prawie dwugodzinną). Jazda autem nigdy nie była zbytnim problemem, ale niestety mała kiepsko znosi postoje na zakorkowanych ulicach (może wolno zmieniające się otoczenie ją nudzi?). Zaczęłam wymyślać różne sposoby na uatrakcyjnienie podróży, zwłaszcza w świetle naszej wyprawy nad morze, która zbliżała się wielkimi krokami.

Jednym z kroków do zabicia nudy w aucie był zakup stoliczka. Stoliczek otwiera przez Zuzią cały wachlarz możliwości, jak spędzić czas w foteliku. Wydaje się też być bezpieczny, bo nie zawiera elementów (plastikowych ani metalowych), które w razie wypadku mogłyby pęknąć i wbić się w rączkę czy nóżkę. Wszystko jest elastyczne.

Tak na marginesie, wcale nie dziwię się, że mała może narzekać. Ostatecznie jest przypięta do fotelika szelkami, które nie luzują się jak normalne pasy, więc możliwości poruszania się czy nawet zmiany pozycji w foteliku są wielce ograniczone. Małe dziecko to też człowiek i zwyczajnie może mieć dość jazdy tyle czasu w jednej pozycji… Podróżując zatem, pamiętajcie o częstych postojach! Najlepiej mieć pod ręką jakąś piłkę, aby zachęcić dziecko do poruszania się na pobliskim trawniku nawet przez 5 minut, gdy tata kupuje paliwo na stacji czy uzupełnia płyn do spryskiwaczy.

No dobrze, ale stoliczek stoliczkiem, tylko co na nim? Odpowiedzią są z pewnością zabawki do torebki.. Małe, poręczne, nie zajmują w aucie wiele miejsca. Jedną z takich zabawek stała się u nas podróżna wersja scenek magnetycznych (o wielkoformatowej zabawie pisałam tutaj). Taka podróżna wersja sprawdza się zarówno podczas jazdy samochodem, jak i wizyty w miejscach, w których zbyt dużo rozrywek Zuzia nie ma (np. we wszelkiego rodzaju poczekalniach).Magnesy w podróży


Potrzebne materiały:

– plastikowy folder na dokumenty

– dwa arkusze magnetyczne

– dwustronna taśma klejąca, jeśli nasze arkusze nie są samoprzylepne

– wydrukowana lub wycięta z gazety scenka/krajobraz w formacie A4

– naklejki

– laminator

– nożyczki


Wykonanie:

 1. Wewnątrz folderu nad dokumenty na dolnej części umieszczamy arkusz magnetyczny. Najłatwiej, jeśli jest samoprzylepny. Jeśli nie jest, można skorzystać z pomocy dwustronnej taśmy klejącej.
 2. Na górnej części folderu umieszczamy paski arkusza magnetycznego. Sugeruję paski, a nie cały arkusz, ponieważ po pierwsze lepiej to wygląda, po drugie pozwala to na lepszą organizację naklejek, a po trzecie jest to oszczędność materiału.Magnesy w podróży
 3. Naklejki i obrazek z krajobrazem laminujemy.Magnesy w podróży
 4. Naklejki podklejamy fragmentami maty magnetycznej. Zwróćcie uwagę na kierunek przyciągania. W przypadku arkuszy magnetycznych znaczenie ma zarówno strona jak i kierunek położenia magnesu (w jednej pozycji może nie przyciągać, a wystarczy obrócić o 90 stopni i już przyciąga). Więcej przykładów jak wykonać scenki magnetyczne np. tutaj.
 5. Matę również podklejamy w narożnikach lub po bokach fragmentami arkusza magnetycznego. Utrzyma to nasz obrazek w stałej pozycji wewnątrz folderu i pozwoli na swobodną manipulację naklejkami podczas zabawy. Nie zalecam przyklejania maty bezpośrednio do arkusza wewnątrz folderu, ponieważ zależy nam na możliwości wymiany obrazka, gdy ten się znudzi. Ja przygotowałam 3 obrazki, które można dowolnie zmieniać.Magnesy w podróży
 6. Przed wyjściem z domu uzupełniamy folder o odpowiednie naklejki lub trzymamy gotowy już zestaw właśnie na takie okazje.Magnesy w podróżyMagnesy w podróży
Similar posts
 • http://www.donkowo.pl Agata – mama Donka

  super ! muszę pomyśleć o czymś podobnym bo w czerwcu czeka nas 4 godzinna podróż nad morze. gdzie można dostać taki stoliczek ?

  • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

   Dzięki :) my kupiliśmy stoliczek na allegro, jest kilka rodzajów i nawet wersja dla chłopca i dziewczyny w innych kolorach :)

 • Ania Kor

  Jakiej grubości używasz folii magnetycznej? Czy masz jakiś sprawdzony sklep? Pozdrawiam serdecznie

  • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

   Nie mamy sprawdzonego sklepu – kupuję jak popadnie na allegro i jest OK. Nie zauważyłam różnic w jakości czy przyciąganiu… A grubość zależy od celu – jeśli przerabiam na ozdobny magnesik coś lekkiego to wybieram cieniutką, 0,4 mm. Jeśli magnesami chcę manipulować i muszą odstawać to wybieram grubszą..

   • Beata

    Czy taka 1mm wystarczy aby stworzyć takie magnesiki? czy 0,7mm?

    • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

     Lepiej się manipuluje grubszymi, ale mamy obie grubości i się sprawdzają. Zależy jednak też, czy obrazek na który będą przyczepiane elementy nie jest za gruby – gruba tektura nie pozwoli magnesom się przyczepić.

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.