Ozdoby na ołówek

Dzieci lubią, gdy przedmioty codziennego użytku nabierają kolorów, kształtów, są ciekawsze i weselsze. Dlatego w sklepie można kupić wszelkiego rodzaju nakładki na ołówek czy kredki z piórkami czy zwierzątkami. Swojego czasu nawet w Kinder Niespodziance można było znaleźć tego typu ozdoby.. A gdyby tak wykonać je samemu za grosze?


Potrzebne materiały:

– kolorowa pianka (u mnie 2 mm)

– skalpel, nożyczki

– wydrukowany szablon z internetu lub odrobina talentu w rysowaniu

– długopis

– maszynka do cięcia typu Sizzix (opcjonalnie)

– dziurkacz (opcjonalnie)

– klej na gorąco (opcjonalnie)

– wybrane ozdoby

Robimy ozdoby na ołówek


Wykonanie:

  1. Drukujemy przygotowany na komputerze obrazek w rozmiarze, w jakim ma być nasza ozdoba.
  2. Jeżeli mamy szablon, wycinamy go i odrysowujemy na piance. Możemy też rysować ręcznie (ja niestety nie mam w tym temacie talentu) i wyciąć nożyczkami albo wycinamy kształt w piance na maszynce.
  3. Na wyciętym elemencie zaznaczamy miejsca cięcia. Będzie to miejsce mocowania ozdoby na naszym pisaku. W przypadku zwykłego ołówka u mnie idealną długością był 1 cm w odstępie 5mm.Nacięcie na ołówek
  4. Wycięty element ozdabiamy. W kwiatuszkach możemy zrobić ozdobne otwory, ozdobić je klejem z brokatem lub cyrkoniami.
  5. W ozdobie robimy nacięcia w wyznaczonych miejscach uważając, by nie przeciąć za dużo, bo wtedy ozdoba będzie nam zjeżdżać. Jeżeli tak się stanie, albo z innych powodów ozdoba nie chce się trzymać, zawsze można pomóc sobie taśmą dwustronną lub klejem.
  6. Jeżeli ozdoba jest zbyt wąska w miejscu nałożenia na ołówek (jak np. u mnie motylek na środku), można wspomóc ją dodatkowym elementem z pianki. Na przykładzie motylka: wycięłam małe kółko z pianki, wykonałam nacięcia, nałożyłam na ołówek a następnie do powstałego z nacięcia wąskiego paska z przodu ołówka dokleiłam klejem na gorąco mój motylek. 

     

  7. Ozdoby gotowe :)Ozdoby gotoweGotowe ozdoby
Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.