Napięcie rośnie, czyli Tension

Tym razem krótki wpis o grze o nazwie Tension. Gra zakupiona za bezcen z uwagi na jej, oczywiście, wersję językową, która jest, oczywiście, angielska. Ale akurat dla mnie to nie kłopot :)tension

Otóż, jak się pewnie domyślacie, wykonałam polską wersję językową, przy okazji dostosowując rzeczywistość gry do Polskich realiów, dodając całą masę pytań od siebie. Wszystkie pytania zostały zweryfikowane, więc nie powinno być tam żadnych kwiatków..

tension

Jeśli ktoś zastanawia się nad sensem tworzenia własnych pytań, odpowiadam, że po dwudziestym pytaniu przestałam pamiętać nie tylko odpowiedzi poprzednich pytań, ale nawet treść samych pytań. Same karty przygotowałam przynajmniej 2 miesiące temu, w sumie wyszło ich nie wiem ile, ale całe mnóstwo, więc mogę na spokojnie rozgrywać partyjkę bez obawy, że mam fory.. Co zresztą było widać nie tak znowu dawno..

tension

Co do samej gry, jest bardzo ciekawa i stanowi element odmienności od naszych standardowych planszówek / gier quizowych. Wprawdzie plansza jest, ale nie jest niezbędna do szczęścia. Pytania natomiast są takie jakby z „Familiady”, tj. podaj coś, co pojawiło się na liście odpowiedzi respondentów. Oczywiście w naszej grze odpada element błędu respondenta, więc unikamy sytuacji w stylu „Co jest stolicą Polski? – Warszawa. – Wprawdzie odpowiedź poprawna, ale respondenci podali, że Rzeszów.” Jest sporo pytań o dane i fakty, w deseń „wymień największe polskie miasta pod względem ludności”, ale są też pytania na zasadzie prawd ogólnych, jak np. wymień smak lodów albo imiona żeńskie na literę K. Możliwości jest o wiele więcej niż odpowiedzi (10), więc gracze muszą wymyślać wszystko, co im przyjdzie do głowy, a nóż trafią w te właściwe.

tension

Gra się pod presją czasu, hasła trzeba podawać szybko, a drużyna przeciwna musi sprawnie odpowiedzi zaznaczać na specjalnej podkładce. Oczywiście z podkładki teoretycznie też można zrezygnować, a odpowiedzi można zaznaczać długopisem czy ołówkiem, ale jednak podkładka dodaje grze uroku i jest zwyczajnie ułatwieniem.

tension

Jeśli ktoś ma wersję angielską, a chciałby pograć w rodzimym języku, proszę o kontakt pod postem lub na maila – prześlę pliczek do wydruku.

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.