Grzechotka z natury – dzwonią dzwonki

Jedną z pierwszych grzechotek, jakie zrobiłam, to grzechotka w stylu Montessori. Podobne cuda można nawet kupić za oceanem, ale u nas chyba jeszcze nie widziałam.grzechotka

Grzechotka jaka jest, każdy widzi – nie należy do skomplikowanych. Jest malutka, mieści się w dłoni maluszka, lekka i poręczna. Wykonałam ją z profilu drewnianego 10 mm, który przycięłam i zaokrągliłam rogi. Na końcach wkręciłam malutkie haczyki oczkowe, do których przypięłam dzwoneczki.grzechotka

Nasza malutka łapiąc grzechotkę ćwiczy dłoń pod kątem chwytania innych przedmiotów. Prosty dźwięk, jaki grzechotka wydaje, sprawia, że maluszek może podążać wzrokiem za źródłem dźwięku, ćwicząc oczka. Jednocześnie kojarzy ruch dłoni z dźwiękiem, więc coraz częściej porusza ręką, aby usłyszeć dzwoneczki.

Nasze maleństwo wyjątkowo upodobało sobie tą grzechotkę i natychmiast się uspokajało, gdy ktoś inny nią potrząsał.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na dwie ważne rzeczy. Pierwsza, przed zabawą należy kontrolować stan haczyków. Powinny siedzieć głęboko i stabilnie, gdyż nie chcemy, aby się poluzowały i stanowiły ryzyko zadławienia. Druga sprawa to same dzwoneczki. Nasze zrobione są ze zwykłego metalu, co sprawia, że z czasem mogą przestać być takie lśniące i z pewnością nie są odpowiednie do ssania. W momencie, gdy dzieciątko wejdzie w etap wkładania wszystkiego do buzi, grzechotka będzie używana rzadziej i pod nadzorem – nie chciałabym, żeby uszczypnęła się w język albo gryzła dzwoneczek.

Oczywiście część drewniana została zaimpregnowana naszą pastą woskową domowej roboty, więc powierzchnia jest gładka i pachnąca :)

Zaletą zabawki jest z pewnością to, że jest malutka i idealnie pasuje do drobnej rączki maluszka, podczas gdy inne często przypominają odważnik pięciokilowy :)

Similar posts
  • http://perfekcyjnawdomu.pl Kinga – perfekcyjnawdomu.pl

    A gdzie i na jakim dziale kupię takie dzwoneczki? I czym zaokraglic końce? :)

    • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

      Dzwoneczki były w OBI dostępne w okresie okołoświątecznym – obecnie raczej małe szanse, że tam będą. Polecam allegro – są też czerwone i serbrne.. a końce zaokrąglić można w zależności od posiadanych maszyn :) najłatwiej i najszybciej szlifierką lub jakimś wałkiem giętkim z taśmą szlifierską, a następnie wykończyć ręcznie papierem ściernym.. ewentualnie można tylko papierem, chociaż najbardziej pracochłonne – przy tej metodzie radzę najpierw zaokrąglić końce nożem (jakbyśmy ostrzyli kredkę nożem), a dopiero potem papierem ściernym, począwszy od grubszego ziarna do bardziej delikatnego..

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.