Czepialskie patyczki

Jestem molem książkowym. Każdego wieczoru, gdy moje dzieciątko zasypia, oddaję się czytaniu. Dlatego żywię wielką nadzieję, że moje dzieciątko też złapie bakcyla. Ale żeby do tego doszło, mała najpierw musi nauczyć się czytać :) Stąd staram się „przemycać” naukę literek w każdej zabawie, tak, aby było fajnie, a jednocześnie edukacyjnie. Idealnym pomysłem wydają się patyczki do lodów na rzepy! Proste, tanie, a jakie zajmujące… Zabawka idealna do torebki (więcej o zabawkach do torebki niedługo), z powodzeniem może stać się zabawką, którą można zabrać w podróż (lub nawet trzymać zestaw w aucie na awaryjną okoliczność).


Potrzebne materiały:

– patyczki do lodów (mogą być w naturalnym kolorze, ale ciekawsza zabawa, jeśli są kolorowe. Dostępne są patyczki już zabarwione, ale jeśli takich nie możemy znaleźć, można takie zrobić samemu – opis tutaj)

– rzepy – najlepiej samoprzylepne. Kupiłam rzepy okrągłe bo ładnie wyglądają i szybko się je nakleja. Niestety dostępny w Polsce rozmiar (według moich działań wywiadowczych) to 6mm i 13 mm, a moje patyczki mają szerokość 10mm. Zakupiłam więc rzepy 6mm, które chociaż maluteńkie, zdają u nas egzamin. Alternatywnie, można wykorzystać normalny rzep w taśmie (najlepiej jednak na kleju) i pociąć go na kawałki.

– klej (jeżeli nasz rzep nie jest samoprzylepny)czepialskie-1


Wykonanie:

  1. Patyczki oklejamy rzepami. Z jednej strony umieszczamy tylko „włochate” części, z drugiej tylko „kłujące” (nie ma to jak fachowe nazewnictwo…). Kilka patyczków możemy okleić tylko z jednej strony (jeśli chcemy dać dziecku szansę na stworzenie dzieła bez konieczności „szpecenia” go rzepami w miejscach, gdzie nie są potrzebne).czepialskie-2
  2. Patyczki przechowujemy spięte np. gumką recepturką.
czepialskie-3

Przy zabawie można kucać…

czepialskie-4

Można też leżeć… :)

Z patyczków można robić literki, kształty, obrazki. Jest to jedna z tych zabaw, które pozwalają na rozwijanie wyobraźni, ponieważ z góry nie narzucają kierunku, w którym zabawa powinna podążyć.czepialskie-5

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.