Tęczowy ryż – ogrom zalet!

Gdy nabyłam niedawno barwniki spożywcze, pierwsza moja myśl po zabarwieniu jajeczek na wielkanoc to „co jeszcze można zabarwić?” :) Tak piękne kolory muszą gdzieś jeszcze znaleźć zastosowanie… Okazało się, że pozwalają wykonać wspaniale kolorowy tęczowy ryż! (Jak zrobić tęczowy ryż tutaj.) Moje dziecko uszczęśliwione kilkoma kilogramami ryżu w przeróżnych kolorach i odcieniach aż piszczało z radości. Pierwsze, co robiła rano, po porannej toalecie i ostatnie wieczorem, to przesypywanie kolorowych ziarenek. A gdy, zaciekawiona efektem, zasięgnęłam informacji, okazało się, że ryż ma bardzo wiele zalet!Gotowy ryż

  • Tęczowy ryż świetnie spisuje się dla maluchów, które unikają wrażeń dotykowych. To wszystkie te, które nie chcą bawić się w piaskownicy, brzydzą się mokrą trawą i żwirkiem na ziemi. Tutaj mogą dozować ilość wrażeń w bezpiecznym środowisku, do dyspozycji mają zabawki, więc nie muszą na początku nawet dotykać ryżu, a jednocześnie kolor zachęca do częstej zabawy.
  • Tęczowy ryż jest rewelacyjny w przypadku maluchów, którym dotykowych wrażeń ciągle mało. To te maluszki, które ciągle za coś ciągną, szczypią, bawią się biżuterią mamy itd. Niezliczone ziarenka ryżu dostarczają ogromnej ilości wrażeń malutkim dłoniom zaspokajając potrzebę dotyku.
  • Tęczowy ryż ma zastosowanie w przypadku maluchów, które wolno reagują na dotyk, nie potrafią określić siły nacisku. Długa stymulacja receptorów na dłoniach pomaga pobudzić je do pracy, dzięki czemu maluch może lepiej oceniać co dotyka i jak.
  • Tęczowy ryż w połączeniu z olejkami eterycznymi pomaga tym maluchom, którym brak wrażeń zapachowych. Przyjemna zabawa pachnącym ryżem dostarcza dużej ilości doznań.
  • Tęczowy ryż pomaga uspokoić maluchy, które wydają się nadpobudliwe. Wystarczy dobrać odpowiednie kolory i zapachy, aby zabawę zamienić w kojącą sesję. Przesypywanie ryżu, jego grabienie może relaksująco wpłynąć na małe istotki.

A gdy nasze dziecko poprosi nas o przyłączenie się do zabawy, wyżej wymienione cechy (zwłaszcza ta ostatnia) mogą i na nas dodatnio wpłynąć! :)

Oprócz tego, można z ryżu zrobić ozdoby, termoforki, wyklejanki i jeszcze całe mnóstwo rzeczy!

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.