Patyczkowe memory

Od jakiegoś czasu na naszych półkach dostępne są taśmy klejące ze wzorkiem. Wzorki coraz to ładniejsze, będąc ostatnio w sklepie nie mogłam się oprzeć, żeby nie kupić. Aż się proszą, aby je wykorzystać do zabawy.. Tak się też składa, że mam całe mnóstwo patyczków do lodów. Są świetną zabawką, bo są ekologiczne, lekkie, małe, poręczne, bezpieczne (zakładając, że dziecko sobie go nie włoży do buzi za głęboko wywołując odruch wymiotny, hmm). Zabawki z użyciem patyczków uważam za trafiony pomysł, a na dodatek są świetną pozycją do kolekcji ‘zabawek do torebki’.


Oto, jak w 5 minut można wyczarować zabawkę edukacyjną dla maluszków:
Potrzebne materiały:
– patyczki do lodów (najlepiej te proste, lepiej się prezentują według mnie)
– taśma klejąca ze wzorkiem
– nożyczkiTaśmy klejące i patyczki


Wykonanie:
1. Przygotowujemy parzystą ilość patyczków do lodów. Najlepiej nie za dużo, gdyż małe istotki mogą nie ogarnąć nadmiaru możliwości. Kilka par na początek powinno wystarczyć.
2. Na każdej parze patyczków naklejamy taki sam odcinek taśmy klejącej.
I gotowe :)Oklejamy patyczki


Możliwe zastosowanie:
Patyczkowe memory. Wszystkie patyczki (lub ewentualnie jeszcze mniejszą ilość) kładziemy wzorkiem do dołu. Zachęcamy maluszka do odkrywania patyczków po dwa jednocześnie, jeśli wzorki są takie same, patyczki zostają odsłonięte. Jeśli wzorki są różne, oba wracają na stół obrazkiem do dołu i ponawiamy próbę.

Dopasuj do pary. Uczymy kolorów, kształtów, co to jest wzorek i podobieństwo. Kładziemy w rządku  patyczki o różnych wzorach i prosimy maluszka o dołożenie brakującego drugiego o takim samym wzorku.Gramy

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.