Nauka kształtów inaczej

Jak moje dzieciątko było małe, zdarzało nam się włączać ‘Baby FirstTV’. Kanał dość ciekawy, gwarantujący bajki i filmiki odpowiednie do wieku dziecka.. Jednym z ciekawszych programów było układanie obrazków z użyciem wszelkiego rodzaju drobnych przedmiotów. Na tyle było to dla mojej małej interesujące, że postanowiłam przenieść taką zabawę do naszego życia. Co innego przecież się ogląda, a co innego, gdy maluch może sam działać!

Wypróbowaliśmy dwie metody. Pierwsza, prostsza, polegała na wydrukowaniu/narysowaniu prostych rysunków na kartce A4 celem ozdobienia linii. Niestety problem polegał na tym, że linie wychodziły spod przedmiotów psując cały efekt. Poza tym podczas pracy kartka się przesuwała (pomagało przyklejenie jej taśmą klejącą do blatu). Druga metoda oparta została na fakcie, że nasz blat jest szklany (taki blat można zrobić prowizorycznie np. z kawałka przezroczystej pleksi, jak w antyramach). Obrazek podkleiłam taśmą klejącą od spodu i pozwoliłam ozdabiać. Po zakończonej pracy odkleiłam obrazek, dzięki czemu ozdoba nabrała innego wyrazu, a nawet pozwoliła eksperymentować z podkładaniem różnych kawałków papieru..


Potrzebne materiały:

– kartka z obrazkiem

– drobne przedmioty (uwaga na maluchy, które biorą wszystko do buzi!) – u nas to były szklane kaboszony, guziki, piórka i pomponiki).Przedmioty do układania


Wykonanie:

1. Drukujemy obrazek – podstawowe kształty można pobrać tutaj.

2. W zależności od metody, obrazek kładziemy na stole lub podklejamy pod przezroczystym blatem.

3. Do pojemniczków wsypujemy różne drobne przedmioty i zachęcamy maluszka do układania obrazka wykorzystując je.

 

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.