Lego uczy cyferek

Mamy za dużo klocków Lego, stąd też kolejny pomysł na wykorzystanie klocków inaczej. Tym razem uczymy się liczyć i czytać, także w języku angielskim. Małe dziecko jest jak gąbka, chłonie wiedzę w szokująco szybkim tempie, więc czemu nie uzupełnić zabawy i nauki o elementy języka obcego? Do tego kolorowe obrazki ulubionych postaci, łamigłówka w postaci zabawy z klockami i ani się obejrzymy, a nasze dziecko będzie czytać i liczyć w dwóch językach. Mamy to szczęście, że ja i mój mąż znamy angielski dobrze. Nasze dziecko z językiem ma styczność od maleńkości (już w brzuchu się osłuchiwała) i trzeba przyznać, że chociaż jeszcze dużo nie mówi, to rozumie całkiem sporo! Duma rodziców rozpiera :)

Karty z liczbami do pobrania tutaj. Niestety nie jestem właścicielem grafik z postaciami z bajek, więc do pobrania udostępniam wersję z kwadracikami, które w sumie wyglądają też przeuroczo :) W zestawie także dwie karty ze znakami „znak mniejszości” i  „znak większości”, więc przy okazji można ćwiczyć matematykę, a także kolory, gdyż każda karta ma inny.


 

Potrzebne materiały:

– klocki lego, najlepiej jeden rozmiar, ale różne kolory

– marker permanentny

– papier

– nożyczki

– laminator (opcjonalnie)


Wykonanie:

  1. Projektujemy lub drukujemy karty z cyferkami i wycinamy.
  2. Laminujemy karty (krok można pominąć, ale laminat dodaje trwałości)
  3. Wybieramy klocki.
  4. Na każdym klocku piszemy cyfrę po polsku, angielsku oraz nanosimy liczbę kropek/kwadracików odpowiednią do cyfry.
  5. Klocki mieszamy i prosimy dziecko, aby ułożyło wieżę trzech klocków, tak aby w całości pokrywały się z informacjami na karcie.
  6. Jeśli maluch jest jeszcze mały, można zabawę podzielić na 2 części i najpierw ćwiczyć cyfry 1-5, a potem 6-10.Lego uczy cyferekLego uczy matematykiLego uczy przez zabawę
Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.