Kreatywny durszlak

Dzieci uwielbiają się bawić przedmiotami codziennego użytku. Najczęściej w ruch idą garnki, przykrywki, plastikowe pojemniczki.. Jedno ze wspomnień, które często przywołuje moja mama dotyczy sytuacji, w które zostawiła swoją małą córkę z dziadkiem na czas wyjścia do sklepu. Po powrocie zastała kuchnię w totalnym chaosie, wszystkie garnki i przykrywki wyjęte, a pośród nich uśmiechnięte dziecko i zadowolony dziadek. Na pytanie, co się tu stało usłyszała, że przecież dziecko musi się czymś bawić :)

Gdy opróżniałam zmywarkę moje dzieciątko dorwało się do durszlaka. Nie zdziwiło mnie to wcale, a przeciwnie, postanowiłam to wykorzystać. Szybko pobiegłam po druciki kreatywne i tak oto powstało edukacyjne zajęcie na niedzielny poranek.

Zabawa prosta, a łączy w sobie tyle zalet! Z jednej strony mała bawi się czymś, co nie jest dla niej przeznaczone, więc zaciekawienie większe, a z drugiej ćwiczy zdolności manualne (dziurki w durszlaku są przecież małe, a drucik się wygina…). Na koniec dodałyśmy powtórkę z kolorów i ich sortowania.. Klasyczny przykład na coś z niczego :)

Kreatywny durszlakSortowanie na durszlaku

Similar posts
  • http://perfekcyjnawdomu.pl Kinga

    Proste a ile radości. Ona jest cudna :) A kolor jest włosów uwielbiam :)

    • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

      Dziękuję w imieniu Zuzi :) mamy nadzieję, że taki kolor zostanie, ale kto wie? :)

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.