Kolorowy makaron

Nie barwi się go łatwo, ale jest to możliwe. A ile sprawia radości! Dzieci lubią proste czynności, takie jak nawlekanie koralików, tworzenie własnej biżuterii. Koraliki jednak są często małe, stwarzają ryzyko połknięcia i niektórym maluchom brakuje jeszcze zdolności, aby koraliki nawlec. A makaron penne? Duży, o wielkim otworze, łatwo się go trzyma, więc dlaczego by nie wykorzystać go do zabawy?

Doskonale się go nawleka na druciki kreatywne, co sprawia, że można z makaronu tworzyć wszelakie ozdoby i kształty, oraz na…słomki do napojów :) Słomki są sztywniejsze i bardziej poręczne dla malutkich rączek, które jeszcze mogą mieć problem opanować miękkie druciki..Dzieła z makaronu


Potrzebne materiały:

– makaron penne

– barwniki spożywcze

– ocet

– woreczek lub pojemnik plastikowy

– papier do pieczenia


Wykonanie:

  1. Do 1 łyżki octu w woreczku lub pojemniczku dodajemy barwnik w ilości wystarczającej, aby uzyskać pożądany odcień.
  2. Wsypujemy ryż i energicznie potrząsamy. Staramy się pokryć barwnikiem cały makaron. Przy okazji sprawdzamy efekt barwienia – jeśli odcień jest za słaby, dodajemy barwnik (nie był to może najrozsądniejszy pomysł fotografować żółty makaron barwiony na jeszcze bardziej żółto – wybaczcie :))Barwimy makaron
  3. Makaron przesypujemy na papier do pieczenia. Staramy się przy tej okazji nie wylać octu.Schnący makaron
  4. Pozostawiamy makaron do wyschnięcia. Makaron nie wchłania barwnika za dobrze, więc może się zdarzyć, że na makaronie pozostanie osad po barwieniu. Powinien odpaść po całkowitym wysuszeniu, a jeśli nie odpadnie sam, można ręką delikatnie oczyścić te sztuki, które tego wymagają.

Z makaronu tworzyłyśmy różne ozdoby, bransoletki i łańcuszki wykorzystując druciki kreatywne, sznurek i rurki do picia. Dużym hitem były rurki do picia :)

Similar posts

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.