Kolorowa zabawa z przykrywkami z ciastoliny

W poście o przykrywkach z ciastoliny – klik, wspominałam o cudownej kolorystyce nakrętek. Barwy są tak intensywne i zróżnicowane, że nawet ja sama mam ochotę się nimi bawić, a już na pewno wyszukiwać zabaw z ich udziałem, ponieważ aż żal nie wykorzystać ich pełnego potencjału.

ciastolina

Tym razem zabawa całkowicie banalna i niewymagająca absolutnie żadnego przygotowania, przy założeniu, że się wszystko ma już w domu, a pod hasłem „wszystko” mam na myśli przykrywki z pudełeczek po ciastolinie w dwóch rozmiarach.

ciastolina-3

Jak wspomniałam wcześniej, moje dzieciątko dostało kilka zestawów ciastolinki, przy czym zauważyć należy, że ciastolina występuje w różnych rozmiarach. Raz były to pojemniczki po 140 g, raz 84 g, co sprawia, że średnica przykrywek się od siebie różniła. Co ciekawe, przykrywki mniejsze idealnie wpasowują się rozmiarem w te większe, dzięki czemu uzyskujemy całkiem przypadkowo zabawę w sortowanie kolorów.

ciastolina

Kolory przykrywek mogą być identyczne – zależy, jakie zestawy kupimy. Jeśli nam się dobrze trafi, to uzyskujemy każdy kolor w dwóch rozmiarach. Wystarczy wszystkie przykrywki wysypać i poprosić maluszka o połączenie ich w pary. Plastikowe przykrywki są całkowicie bezpieczne, nie mają ostrych krawędzi, są leciutkie i niezmiernie cieszą oko, więc zabawa jest przednia!

Similar posts

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.