Post pierwszy, czyli najtrudniejszy

Osoby, które mnie nie znają pytają, dlaczego zaczęłam pisać blog. Odpowiedź jest prosta: bo zabrakło mi wymówek, aby takiego bloga nie prowadzić :) Do tej pory „uszczęśliwiałam” swoją twórczością znajomych na Facebooku, ale wpisy były lakoniczne, ot, jedno czy dwa zdjęcia z komentarzem. Gdy jednak kolejna osoba zapytała, jak zrobiłam to czy tamto, a niektóre zaczęły robić notatki, stwierdziłam, że może faktycznie warto uwiecznić nie tylko efekt końcowy, ale także proces

Niektóre pomysły pokazane na blogu są moje, a na niektóre natknęłam się czy to podróżując, czy przeglądając kolejne strony www.. Każdy jednak pomysł zrealizowałam sama lub przy pomocy mojej małej ochotniczki dodając własne akcenty, czy modyfikując niektóre aspekty.

Niektóre projekty wymagają większej ilości czasu, aby je zrealizować, ale są też „pięciominutówki”, pomysły, które można wcielić w życie w parę chwil. Nie oznacza to, że brakło mi pomysłu, o czym pisać, że idę „na łatwiznę”. Oznacza to, że zdaję sobie sprawę, że niektórzy nie mają tyle czasu, aby spędzić pół dnia na klejeniu, wycinaniu, malowaniu, chociaż bardzo chcieliby stworzyć coś własnego dla dziecka czy siebie. Stąd ukłon w stronę tych osób i próba pokazania, że nawet na szybko można zrobić coś ciekawego za niewielkie pieniądze!

Wiele pomysłów na stronie to w pewnym sensie kopia produktów dostępnych w sklepach. Przecież można kupić gotowy płyn do baniek, układanki czy zestaw do minigolfa, ale wydaje mi się, że nic nie może równać się z grą czy dekoracją wykonaną własnoręcznie. Samo przygotowanie to już przyjemność, zwłaszcza dla małych istotek. A czasami jednak koszt zabawki jest o wiele niższy, jeśli starym czy niepotrzebnym przedmiotom nadamy nową, często lepszą funkcję. Upcycling jest teraz w modzie! :-)

Życzę udanego tworzenia, i aby radość z efektów końcowych była tak duża jak w naszym domu! :)

  • Amelia Kacprzak

    Jesteś bardzo kreatywna :) zostałam twoją stałą czytelczniką. Naprawdę, te rzeczy, które robisz są…cudowne!

    • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

      Bardzo dziękuję! :)

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.