Gąbko-pociski

Żyjemy w kraju, w którym lato jest całkowicie nieprzewidywalne. Najczęściej jest za zimno, żeby się kąpać, albo tak gorąco, że strach wyjść z domu. Ale jeśli już mamy idealną letnią pogodę przez te 3 dni w lipcu i 15 minut w sierpniu, możemy w dość prosty sposób pobawić się z wodą (zwłaszcza, jeśli do zbiornika wodnego w postaci jeziora czy nawet basenu miejskiego mamy daleko).  Zabawa dla minimum dwóch uczestników, ale bawić mogą się wszyscy, wystarczy tylko zapewnić im „amunicję” i „gąbczaste wojny” można rozpoczynać :)


Potrzebne materiały:

– gąbki kuchenne. Im większe kupimy, tym większe będą nasze pociski – ja zastosowałam te o standardowym rozmiarze (gąbki mini wydały mi się za małe). Na jeden pocisk potrzeba 3 gąbki. Zestaw 10 gąbek to koszt ok. 2zł.

– nóż i nożyczki

– gumka do włosów (recepturki za szybko pękają)

– wiadro lub miska z wodą dla każdego uczestnikaRobimy gąbko-pociski


Wykonanie:

  1. Przygotowujemy nasze pociski. Gąbki kuchenne powinny być nowe, ponieważ łatwiej się wtedy z nimi pracuje. Od każdej gąbki nożem odcinamy (jeśli występuje) część drapiącą – zależy nam tylko na części miękkiej. Nożyczki mogą być, ale powodują zgniecenie gąbki, przez co linia cięcia jest krzywa. Dobrze w tym zadaniu radzi sobie skalpel. Wprawdzie ostrze nie sięga na wylot, ale jeśli natniemy gąbkę z każdej strony, bardzo łatwo daje się ją oderwać.Robimy gąbko-pociskigabki_3
  2. Każdą gąbkę tniemy nożyczkami na 3 paski o jednakowej szerokości.Robimy gąbko-pociski
  3. Układamy pocięte paski w 3 rzędy po 3 paski, kolory naprzemiennie.Robimy gąbko-pociski
  4. Wszystkie 9 pasków związujemy mocno gumką do włosów.
  5. Poprawiamy ułożenie pasków, aby uformować kulę.Robimy gąbko-pociskiGotowe gąbko-pociski
  6. Uczestników zabawy zapraszamy na podwórko, np. do ogrodu.Pocisko w akcjiPocisko w akcji
  7. Każdy uczestnik otrzymuje wiadro/miskę wypełnioną wodą.
  8. Uczestnik siada lub klęka tak, aby miska/wiadro znajdowały się bezpośrednio przed nim. Nie zalecam stania, gdyż wówczas efekt będzie mniejszy.
  9. Celem zabawy jest bombardowanie przeciwnika gąbczastymi pociskami tak, aby trafić do jego pojemnika z wodą, ochlapując go.
  10. Zabawa może być prowadzona bez punktacji, albo można liczyć, ile razy dany uczestnik trafił do wiadra przeciwnika.
Similar posts

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.