Własne etui na telefon

Posiadam smartfona, bez którego czuję się jak bez ręki, jeśli go zapomnę. Wygląda bardzo ładnie i nie specjalnie mi zależy, aby go upiększać, lecz niestety nauczona doświadczeniem wiem, że ważniejsze od wyglądu jest bezpieczeństwo urządzenia. Wystarczyło, aby tylko raz telefon upadł mi na placu zabaw, abym rozbiła wyświetlacz (spadał telefon i dziecko – wybór należał do mnie :) ). Od tamtej pory używam gumowego etui, które chociaż w pewnym stopniu amortyzuje wszelkie uderzenia i upadki.Własne etui na telefon

Problem z etui jest taki, że nie ma za bardzo takich, które mi się podobają (nie wiem, co ze mną nie tak, ale chyba jestem zbyt wybredna). Czasami zdarzy się, że któreś etui mi się podoba, ale zauważyłam, że bardzo szybko się niszczą (ostatnie białe etui w krótkim czasie zrobiło się sino-szare), a wydawać co chwilę 20 zł mi się nie chce, jeżeli oczywiście już znajdę takie, które mi się podoba. Błędne koło, jak nic…

Dlatego teraz etui tworzę po części sama i widać na tyle robię to dobrze, że ostatnio zostałam zapytana o sklep, w którym nabyłam ostatnie. A trik jest bardzo prosty!


Potrzebne materiały:

– silikonowe etui na nasze urządzenie, koniecznie przezroczyste. Takie są najtańsze i kosztują już nawet złotówkę (jeśli się nawet zniszczy, nie będzie tak żal).

– cienki papier z interesującym nas wzorem. Może to być papier do pakowania prezentów, stara mapa, obrazek wydrukowany na drukarce itd. itp. Nie zalecam stosowania grubego kartonu, ponieważ przy większych krągłościach naszego urządzenia możemy mieć problem z dopasowaniem kształtu. Jeśli jednak potrafimy tak dobrze dociąć papier, śmiało!

– nożyczki

– linijka

– wkładka papierowa do naszego etui (najczęściej jest włożona, aby podać model urządzenia, do którego etui jest przeznaczone)

– długopis


Wykonanie:

  1. Wybieramy papier, z którego będziemy robić naszą ozdobę. Niestety im cieńszy papier tym większe ryzyko, że nam się podczas manipulacji pognie, więc najlepiej najpierw wykonać szablon – o tym w ostatnim poście.
  2. Kadrujemy – jeśli nam zależy, aby konkretny wzór był w konkretnym miejscu.Własne etui na telefon
  3. Wraz z etui najczęściej przychodzi papierowa wkładka imitująca telefon, aby etui lepiej się prezentowało przed zakupem. Przykładamy papierową wkładkę do papieru i odrysowujemy kształt. I tu uwaga: w zależności od modelu, albo rozmiar wkładki pokrywa się z rozmiarem tylnej części obudowy, albo czasami wkładka jest mniejsza. Zalecam zatem najpierw sprawdzić, czy wkładka odpowiada rozmiarem naszej obudowie. W moim przypadku wkładka była krótsza o 5mm, więc tyle musiałam dodać z każdej strony. Jeżeli nie mamy wkładki, odrysowujemy etui.etui-3
  4. Wycinamy kształt obudowy i próbnie wkładamy w etui. Jeżeli jest taka konieczność, zaokrąglone rogi delikatnie nacinamy po promieniu, aby papier nam się ładnie ułożył.
  5. Zaznaczamy miejsca, w których znajdują się porty, wejścia, głośnik, obiektyw itd.etui-4
  6. Wycinamy zaznaczone fragmenty.Własne etui na telefon
  7. Wycięty papier wkładamy w silikonowe etui, a następnie zakładamy na telefon.etui-6
  8. Cieszymy się nowym etui, które możemy wymienić w każdej chwili, gdy nam się znudzi!Własne etui na telefon
  9. Jeżeli przewidujemy, że częściej będziemy wymieniać obrazek, zalecam wykonać sobie szablon z grubego kartonu z wyciętymi wszystkimi elementami. Wówczas wykonanie nowej ozdoby zajmie o wiele mniej czasu..Własne etui na telefon

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.