Wino i śmiech…

Jeśli nie wiemy co kupić na prezent, wino wydaje się być zawsze dobrym pomysłem. Także gdy wybieramy się w gości i nie chcemy iść z pustymi rękami, wino to nasza odpowiedź. Jednak tak po prostu wręczyć butelkę?
Pomyślałam sobie, że miłym akcentem mogłyby być własnoręcznie zrobione zawieszki do wina. Z jednej strony dają wyraz temu, że mi się chciało poświęcić czas i zrobić je, a z drugiej wnoszą odrobinę humoru, a tego nigdy za wiele.Zawieszki do wina

Wykonałam pierwszy zestaw zawieszek, które spotkały się z taką aprobatą, że stały się prezentem samym w sobie. Zrobiłam ich zatem więcej. Nie każdy przecież ma czas i możliwości zawieszki wykonać samodzielnie, a zestaw 10 zawieszek wręczone bliskiej nam osobie może jej ulżyć i jednocześnie sprawić radość. Może to być doskonały prezent na Mikołaja czy imieniny albo wyraz wdzięczności – drobny, niedrogi, acz sympatyczny.


Potrzebne materiały:

– karton

– drukarka lub talent w kaligrafii

– dziurkacz

– sznurek

– nitownica (opcjonalnie)

– nożyczki lub maszynka do wycinania


Wykonanie:

  1. Przygotowujemy projekt zawieszki.
  2. Drukujemy zawieszkę lub tekst piszemy odręcznie.
  3. Wycinamy zawieszkę.
  4. Wykonujemy otwór na sznureczek. Otwór można przyozdobić nitem, jeśli posiadamy akurat nitownicę.
  5. Przewlekamy sznureczek i gotowe! Od tej pory, gdy wybieram się w gości, dobieram odpowiedni tekst do sytuacji, wręczam butelkę z zawieszką i najczęściej już w drzwiach słychać śmiech. A jak to mówią, śmiech to zdrowie! :)

Kilka innych moich projektów, które wykonałam:Zawieszki do winaZawieszki do wina

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.