Termoforki z tęczowego ryżu

Gdy już nasze dziecko definitywnie stwierdzi, że ma dość przesypywania, kopania i rzucania ryżem, to nie musi koniecznie oznaczać, ze ryż ląduje w koszu na śmieci! Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a znajdziemy na pewno kilka zastosowań dla naszego ryżu. Można np. ozdobić nim wazoniki na kwiaty – przykład tutaj. Albo zrobić termoforki!

Mi osobiście bardzo często marzną dłonie po długim czasie spędzonym przy komputerze. Po podgrzaniu ryżu w kuchence mikrofalowej (ok 60 sekund lub więcej w zależności od wymaganej temperatury i siły grzania urządzenia) taki woreczek pozostaje ciepły przez około 1 godzinę. Wystarczająco, aby rozgrzać dłonie lub np. łóżko w chłodne wieczory. Kiedyś używałam termoforka z wodą, ale zdarzało się, że poparzyłam skórę, a rano zawsze pojawiał się kłopot z wylaniem wody. Na dodatek nasz ryż najprawdopodobniej jeszcze pachnie olejkiem eterycznym, więc przy okazji mamy dodatkową przyjemność.


Potrzebne materiały:

– dwa kawałki materiału

– ryż

– igła, nić lub maszyna do szycia

– nożyczki


Wykonanie:

  1. Przygotowujemy materiał. Można przygotować wcześniej szablon, aby uzyskać kształt woreczka, na jakim nam zależy, a może to być po prostu kwadracik. Z materiału wycinamy dwa identyczne kształty, pozostawiając ok 0,5-1cm na szew. Zalecam wykorzystać bawełnę – inne włókna, zwłaszcza sztuczne, mogą sprawić nam przykrą niespodziankę podczas podgrzewania w mikrofalówce. Dla pewności, przed szyciem, możemy dla testów umieścić kawałek materiału i sprawdzić jego reakcję na podgrzewanie. Moje dzieciątko miało śliczną sukieneczkę, z której niestety już wyrosło, a nie miałam serca się z nią rozstać, tak jak z innymi ubrankami, które oddawałam workami nowym matkom :) Teraz materiał służy nam wszystkim, a przy okazji przywołuje wspomnienia :)Materiał na termoforki
  2. Kawałki materiału składamy prawą stroną do siebie i zszywamy trzy strony.Szyjemy
  3. Dzięki pozostawionej niezszytej czwartek stronie wywracamy woreczek na prawą stronę.Szyjemy
  4. Uzupełniamy woreczek ryżem do ok 2/3 pojemności.Dodajemy ryż
  5. Zawijamy krawędzie do środka i zszywamy ręcznie.Zaszywamy otwór
  6. Jeśli chcemy woreczek dodatkowo upięknić, możemy zaszyty woreczek przeszyć ok 0,5cm od krawędzi, tworząc ozdobny marginesik.
  7. Woreczek rozgrzewać w kuchence mikrofalowej ok 60 sekund. NIE stosować, jeśli wszyliśmy elementy metalowe lub z włókien syntetycznych. Jak przy każdym użyciu kuchenki mikrofalowej, zalecam nie oddalać się, aby zareagować w razie, gdyby coś się działo niedobrego.Gotowe woreczki

Woreczki są świetnym sposobem na relaks po długim dniu pracy czy po powrocie do domu po zimowej zabawie na dworze, ale zalecam ostrożność przed ich stosowaniem. Zawsze po podgrzaniu należy woreczkami potrząsnąć i wymieszać ryż wewnątrz, a dla bezpieczeństwa sprawdzić, czy woreczek nie jest za gorący, zwłaszcza w przypadku stosowania u dzieci.

Woreczki można także przechowywać w lodówce i wykorzystywać na stłuczenia/obolałe miejsca wymagające schłodzenia.

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.