Karnisz czy zabawka?

Z drewnianymi elementami jest taki problem, że są trudno dostępne. Zależało mi na drewnianych zakończeniach profili i nie mogłam takich zlokalizować, a gdy już mi się udało, to kosztowały jakiś mały majątek. Postanowiłam zatem „oszukać system”. Odnalazłam na allegro sprzedawców drewnianych karniszy i okazało się, że jeden z nich sprzedaje karnisze na centymetry, przy czym najkrótszy może mieć 10 cm.karnisze

W zestaw wchodzi część zasadnicza, czyli drewniany kij będący karniszem oraz wszystkie dodatki, czyli zakończenia w kształcie kuli, wsporniki oraz uchwyty do ściany. Za kilka złotych dostajemy cały taki komplet, kupiłam zatem kilka zestawów. Jedynie co, to dwa razy do mnie dzwoniono, czy aby na pewno karnisze mają mieć 10 cm długości :)

Przysłane elementy są z naturalnego drewna, karnisz zasadniczy, że tak powiem, jest pokryty laminatem, który spokojnie można zdjąć. Producent zapewnia, że drewno nie jest lakierowane, a jedynie poddawane jest procesowi wybielania. Popytałam w środowisku o szkodliwość tego procesu i zapewniono mnie, że chociaż sam roztwór jest szkodliwy, to drewno po wybieleniu już nie i spokojnie może stanowić bazę zabawek dla dzieci.karnisze-2

Wszystkie elementy przed wykorzystaniem szlifuję papierem ściernym, a po zakończeniu prac natłuszczam naszą pastą woskową, dzięki czemu uzyskuję ładny kolor, uroczy zapach i bezpieczną dla drobnych rączek powierzchnię :)

karnisze-3

W taki oto sposób nabyłam całe mnóstwo elementów z drewna, które stanowią bazę naszych zabawek i innych atrakcji w kształtach i ilościach inaczej nie dostępnych :)

Jedną z naszych zabawek można zobaczyć tutaj -> klik

zręcznościowa

Similar posts

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.