Eko ozdoby na choinkę

Nasza choinka jest monochromatyczna. Co roku wybieram jeden kolor i staram się utrzymać wszystkie ozdoby w tej kolorystyce, oczywiście w ramach możliwości.. Zazwyczaj wybieram ze standardów, czerwień, biel, brązowy rustykalny..a potem uzupełniam zapasy ozdób o własnoręcznie wykonane w danym kolorze, bo jak wiadomo, tego nigdy za wiele :)ozdoby

Do białej choinki zrobiłam białe ozdoby. Kilka talarków, odrobina farby i otrzymujemy rewelacyjnie wyglądające zawieszki, które możemy dopasować do swojego gustu. Ja wybrałam wzory luźno związane ze świętami, aczkolwiek w prezencie dla psiarza wręczyłam zestaw z psią łapką.


 

Potrzebne materiały:

– drewniane talarki

– papier ścierny

– wiertarka lub wkrętarka

– farba

– papier samoprzylepny

– nożyczki, dziurkacze, skalpel itp.

– lakier z werniksem (opcjonalnie)

– sznurek


Wykonanie:

  1. Drewniane talarki oczyszczamy i wygładzamy papierem ściernym.
  2. Wywiercamy dziurkę wiertarką lub wkrętarką – też da radę!ozdoby
  3. W papierze samoprzylepnym wycinamy wzór – to będzie nasz szablon. Można wyciąć ręcznie, albo posłużyć się wszelkimi pomocami do wycinania jak dziurkacze, wycinarki typu Sizzix Big Shot czy nawet plotery tnące jak Silhouette.
  4. Szablon naklejamy na talarek i malujemy farbą.ozdoby
  5. Szablon odklejamy delikatnie acz dość szybko, żeby nam papier nie przemókł i nie przykleił się na amen do drewna.
  6. Po całkowitym wyschnięciu farby dla bezpieczeństwa wzór można pokryć warstwą lakieru typu Mod Podge – ozdoby nam się przynajmniej nie zarysują podczas wieszania czy przechowywania.ozdoby
  7. Talarki nawlekamy na sznurek.

Taki rustykalny zestaw ozdób prezentuje się rewelacyjnie zarówno na drzewku jak i przywieszony do prezentu, słoika czy stroika, a najlepsze, że można go dopasować do kolorystyki choinki i nawet hobby.. Dodatkowym atutem jest fakt, że prostota wykonania pozwala na robienie ozdób nawet z dziećmi :)

Niewiele pracy a jaki efekt!ozdoby

Similar posts

Zapisz się na newsletter

Najnowsze komentarze

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.