Kwadraty fortuny

Znając język angielski bardzo dobrze często jestem proszona o pomoc w nauce dzieci znajomych i przyjaciół. Czasami nawet znajduję czas, aby takie prośby spełnić.. Niestety dzieciaki nie zawsze są zainteresowane nauką gramatyki, która jest nudna i zazwyczaj polega na żmudnym powtarzaniu przykładów. Okazuje się jednak, że nawet najmniejsza odmiana zwiększa zainteresowanie dzieci. Wystarczy dodać element losowości i sprawności.. I tak narodziły się „kwadraty fortuny” :)

Stworzyłam kilka kart, na których widnieją obrazki reprezentujące słowa, które należy powtórzyć. Karty zalaminowałam, a na środku każdej karty umieściłam strzałkę, która swobodnie się obraca (można takie kupić na Allegro albo zrobić samemu). Gdy ćwiczymy np. czas teraźniejszy wyciągam dwie karty (jedną z zaimkami osobowymi, drugą z podstawowymi czasownikami) i proszę dzieci, aby ułożyły zdanie zgodnie z tym, co wylosują. Często bywa tak, że uczniom zależy na konkretnym słowie/obrazku i celowo starają się tak zakręcić strzałką, aby w to właśnie pole trafić. Najczęściej takie powtarzanie zdań jest całkowicie dla uczniów bezbolesne, a czasem nawet domagają się więcej. Liczba możliwości jest całkiem spora, ja nie muszę każdorazowo wymyślać zdań, a dzieciaki mają dodatkową radość z losowania :)
kwadraty fortuny kwadraty fortuny

Similar posts
  • Kasia

    czy mozna gdzies pobrać te karty

    albo prosić o ich wysłanie katarzynkatom@wp.pl Dziękuje cały blog jest super GRATULUJE kreatywności

    • http://www.lilioweprojekty.pl Liliowe Projekty

      Witam i bardzo dziękuję! Niestety ten projekt powstał wieki temu i mam tylko gotowe karty, nie mam natomiast plików do nich..

Zapisz się na newsletter

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.